Tavsiye Ettiğimiz Kaynaklar

kripto-para-bitcoin-kapak-1024x819Bitcoin Kripto Para Kitap – Levent Kurt: Alanında ilk Türkçe yazılmış olan bu kitap vasıtasıyla; Bitcoin nedir? Bitcoin nasıl çalışır? ve Bitcoin madenciliği nedir? Sorularına yanıt aranmış ve Bitcoin’in altyapısındaki teknoloji ile gelecekte neler yapılabileceği açıklanmıştır. Ayrıca, Bitcoin ve diğer kripto paralarda yatırım konusu ele alınarak yatırımcılara başarı için faydalı bilgiler verilmeye çalışılmıştır. Bu kitabı okuyan okurlarımız için artık Bitcoin dünyasının daha anlaşılır olması beklenmektedir.  Para Nette ekibinin tavsiyesidir.


kucuk-isletmeler-icin-sosyal-medya-kitapKüçük İşletmeler İçin Sosyal Medya: Funda Güleç Yalçın, kitabında sosyal medyaya en çok ihtiyacı olan fakat bu konuya ayıracak kaynağı ve zamanı olmayan küçük işletmelere yol gösteriyor. Kolay anlaşılır, akıcı bir anlatımla kaleme alınan Küçük İşletmeler İçin Sosyal Medya başucu kitabı olacak nitelikte. Tavsiye ederiz.


bannermaker_fotorFotor Banner Maker: Kullanımı kolay, ücretsiz, banner (reklam) yapma internet sitesi. Youtube vidolarımızda da yer verdiğimiz teknik bilgi gerektirmeyen internet sitesi. Fotor Banner Maker’ın videosu:


wordpress_logoWord Press.com: Dünyanın en popüler ve büyük internet sitesi yapma platformu. Ücretsiz olarak başlayıp, ileride geliştirmek mümkün. Word Press kurulum ve adım adım, kolay anlatımlı, internet sitesi yaparak, para kazanma videoları:


pixabay_ucretsiz_resimPixabay.com: İstediniz yerde kullanabileceğiniz ücretsiz imaj ve videolar. Pixabay’da tüm resimler ve videolar Creative Commons CC0 telif hakkı altında ücretsiz yayımlanır. Atıf gerekli değildir.


wordpress_logoBusiness Directory Plugin: İnternet siteniz için ücretsiz online rehber bileşeni. Ne şekilde göründüğünü görmek için Ümraniye Online’ın Rehber kısmına göz atınız.


 bitcoin_logoBitcoin Kazanç Hesap Makinesi: Güncel olarak bitcoin madenciliği (bitcoin mining) ile kaç lira kazanacağınızı görebiliyorsunuz. Kazancınızı günlük, haftalık ve aylık olarak gösteriyor. Hesaplanan kazanç miktarından elektrik parasını düşmeyi unutmayın. Kullanım videosu:


 social_blade_youtube_kazancSocial Blade, Youtube kazanç ve istatistiklerini gösteren internet sitesi: Herhangi bir Youtube kanalının aylık ve yıllık olarak ne kadar kazandığını bu internet sitesinden öğrenebilirsiniz. Ayrıca detaylı istatistik ve gelecek projeksiyonlarına ulaşabilirsiniz. Linke tıkladığınızda Para Nette’nin Youtube kanalı bilgileri gelir. Sağ üst köşedeki arama kutucuğuna istediğiniz Youtube kanalının adını girerek, kazanç ve istatistik bilgilerine ulaşabilirsiniz.


facebook_zaman_kisitlaMinutes Please: Facebook vb. sitelerde geçirdiğiniz zamanı kısıtlamanın en kolay yolu. Kullanımı tamamen ücretsizdir. Sadece www.minutesplease.com’a gidin. Birinci kutucuğa girmek istediğiniz internet sitesini, ikinci kutucuğa kaç dakika boyunca orada kalmak istediğinizi yazın ve please (lütfen) kutucuğuna basın. Bu kadar basit. Kendinize izin verdiğiniz süre bitince, site otomatik olarak kapanır. Dilerseniz aynı site için tekrar zaman alabilirsiniz ve başka sayfa, tarayıcılarda girişinize engellemez ama kendinizi, zamanınızı bilmeniz için ideal bir site. İndirme, kurma gerekmez. Tamamen ücretsizdir. Tavsiye ederiz.